Saç

Yazın Saç Bakım Rutinin Nasıl Olmalı?

Bol güneşli yaz günlerinde saçlarınızı koruma altına almak istiyorsanız bu konu tam size göre! Güneş ışınlarının saç yapısında renk ve parlaklık kaybına neden olduğu oldukça önemli bir noktadır. Saçlarınızda renk solması, renk açılması gibi sorunlar renk kayıplarına ve mat görünüme neden olur. Saçlarınızın esnekliği ve nem oranı azalırken kurumaya hatta kırılmaya başlar.

Cildinizi korumaya özen gösterirken saçlarınızı unutmamalısınız.  Saçlarınızı da güneşin zararlı ışınlarından korumanız gerekmektedir. Güneşin zararlı UV ışınları saçınızı yıpratıp kırıklarınızın artmasına neden olacağı gibi kuruyup solgun görünmesine de yol açabilir.

Saçların için Sana Önerdiğimiz Yaz Bakım Rutinine Göz Atmayı Unutma!

Şampuan Seçimi

Öncelikle saç tipinize uygun ve nemlendirici özelliği olan bir şampuan edinmelisiniz. Saçınız deniz ve güneşten kuruyacağı için nemlendirilmeye ihtiyaç duyacaktır.  Bu durumda saç derinizi ve saçınızı kurutacak bir şampuan seçmemeye özen gösterin. Güneş sonrası koruma şampuanı olarak  Kerastase Soleil Sun Exposed Hair Bain Güneş Sonrası Onarıcı Saç Banyosu‘nu deneyebilirsiniz. UV ışınları, tuzlu su ve klorlu suyun saçı kurutmasını önler. Saçı nemlendirir, yumuşaklık ve parlaklık kazandırır. 

Bakım Kremi

Bakım kremi seçiminde eğer boyalı saça sahipseniz, renk koruyucu özelliği olanları tercih edebilirsiniz. Güneşin etkisiyle saçınız birkaç ton açılabileceği için bu tip kremler saçınızın rengini koruyacaktır. Saç tellerine tutunarak güneş ışınlarına karşı bir kalkan işlevi gören koruyucu bakım kremleri, saçın rengi dışında yumuşaklığına da etki eder. Çok yönlü etkisi olan, saça koruma, onarma, parlaklık veren Kerastase Soleil Sun Exposed Hair Creme Düzeltici Bakım Kremi ideal bir seçim olacaktır. Normal ve boyalı saçları korur, onarır ve saça parlaklık kazandırır.

Yapılandırıcı Maske

Yapılandırıcı maske UV ışınlarının saçta sebep olduğu zararlara karşı koruma sağlar. Saçı bütünüyle düşünmeli saç telinin suya karşı dayanıklılığını da arttırmaya özen göstermelisiniz. Saç telleri güçlendiren, röfleleri belirginleştiren ve boyalı saçları bütünüyle koruyan Kerastase Soleil Sun Exposed Hair Mosque tercih edilebilir.

Koyucu Bakım

Kerastase Soleil Huile Sirene Plaj Dalgası Etkili Durulanmayan Çift Fazlı Sprey Yağ saçınızın nem dengesini sağlarken, UV ışınlarından korur ve besler. Saçlarınıza plaj dalgası etkisi verir, daha fazla hacim ve dolgunluk verirken saçlarınızı güneş kaynaklı hasara karşı korur. Durulamanıza gerek yoktur. 

Bir cevap yazın