GüzellikModaSaç

Sonbahara En Yakışan Renk: Kızıl Tonlar

Sonbahar denildiğinde ilk akla gelen saç renkleri elbette ki kızıl ve bakır tonlarıdır. Özellikle de beyaz tenli kadınlara yakışan bu renk artık sadece sonbahar’da değil her zaman beğenilen ve son senelerin en çok tercih edilen tonlarından biri oldu diyebiliriz.

Sadece kızıl ve bakır olarak değil yoğunluğuna göre de tercih edilen geniş bir renk skalasına sahiptir. Bakımının zor olduğunu da söylemeden geçemeyiz. Bu tonlara uygun kıyafet seçimleriyle saçlarınız aksesuarınız olabilir. Sadece açık renklere yakışan bir renk olarak bilinse de yoğunluk ve ton ayarlamasıyla birçok kadının tercihi oluyor. Her saç rengi tercihinde olduğu gibi önemli olan doğru saç tonunu yakalamaktır. En önemli detay ise saç renginize karar verdikten sonra saç modellerini daha doğru tercih etmektir.

Bakır Kızıl

Kızıl ve bakır tonlarındaki bu renk son zamanlarda oldukça tercih edilmektedir. Daha çok sıcak bir etki yaratan bu renk saçlarınıza parlak bir etki katacaktır. Genellikle herkese yakışan bu renk tonunda en önemli detay tonunu kişiye uygun olarak ayarlamaktır. Açık ten rengi ve renkli gözlü kişilere daha çok yakıştığını da söyleyebiliriz.

Kızıl Kahve

Hem kahveden vazgeçemiyorum hem de kızıl saç rengi denemek istiyorum, açık tenli değilim diyorsanız işte bu renk tam size göre. Temel rengi kahve olan bu renkte kızıl yansımalarla farklılık katılabilinecek bir renk tonudur. Kızıl ve kahve tonlarının bir araya geldiği bu rengin içinizi ısıtacağına eminiz.

Tarçın Bakır

Her mevsimde tercih edebileceğin bir renk daha! Sizi daha fresh ve daha genç gösterecek bu renk son yılların en çok tercih edilen rengi diyebiliriz. Doğal makyajlar ve iri saç dalgalarıyla mükemmel gözükebilirsin.

Tatlı Kızıl

Her cilt tonunun tercih edebileceği bu renk tonu daha açık soft kızıl renk arayanlar için ideal.

Vişne Kızıl

Diğer kızıl tonlara göre daha parlak daha canlı olan bu renk dikkat çekici ama tatlı bir renk isteyenlerin tercihi olabilir. Beyaz tenli olan kişilerin rahatlıkla tercih edebileceği bir renktir.

Koyu Kızıl

Vişne kızılına göre daha koyu olabilecek bu renk oldukça havalıdır. Vurgulayıcı çekicilik de diyebiliriz.

 

Bir cevap yazın