GüzellikSaç

Sarı Saçlara Özel Bakım Önerileri

Saçlarınız sarı olsun olmasın boya varsa eğer bakımı ihmal edilmemelidir. Gelelim konu başlığımızdan da anlayacağınız gibi sarı saçların bakımına! 

Sarı saç diğerlerine göre daha fazla bakım ve özenli davranılması gereken bir renktir. Sarı saçlarınızın calılığını, parlaklığını korumasını ve en önemlisi de sağlıklı uzamasını istediğinize eminiz. Bunun için en asla unutmamanız gereken kural doğru ve düzenli bir bakım.

Genellikle beyaz ve buğday tenli kadınlara yakışan sarı renk, sizi çok iyi gösterse de genellikle unutulan noktaları da sizin için anlatmak istedik. İlk olarak saçlarınızı boyattınız ancak şekillendirmenizi ve makyajınızla bütünlük kazandırmanız gerekmektedir. 

Saçlarınızı ilk boyattığınızda eğer sarı tonlara uzak bir saça sahipseniz saç renginizin 2 ton kadar açık tonunu tercih edebilirseniz. 

Saçlarınıza boya yada röfle işlemleri uygulanmışsa bakımda daha özenli olmalısınız. Saçlarınızın boyanma kalitesi saç sağlığınız için oldukça önemlidir. Saç boyası deyip geçmemekte fayda var. 

Saçınızın yapısı ve yapılan işlemin çeşidine göre ürün seçimi yapılmalıdır. 

Sarı saç tercihinizden sonra saçlarınız daha kırılgan ve yıpranmaların bir nebze de olsa artması kaçınılmaz. Elbette bunun önüne geçmek mümkündür. Şimdi nasıl olduğuna bir bakalım;

Saçlarınızı boyatmadan önce elbette açma işlemi uygulanacaktır. Burada açıcı kalitesi önemli olmakla birlikte daha sonrasında kullandığınız şampuan ve saç maskeleri de oldukça önemlidir. Saç bakım ürünlerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz. 

Saçlarınızın nemlendirilmesi de kesinlikle unutulmamalı, tıpkı cildiniz gibi saçlarınızın da nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Bunun için aşağıdaki ürüne göz atabilirsiniz.

Saçlarınızı şekillendirmede ısı veren aletler kullanmayı daha aza indirebilirsiniz. Şekillendirme için saça bakım yapan ve saç şekillendiren ürünlerden yardım alabilirsiniz. Alternatif olarak  şekillendirici kullanmadan önce saçlarınıza koruyucu maske yada spreyler kullanmanız. 

Sarı saçlar diğer saç renklerine göre güneşten daha çok etkilenmektedir. Güneşten dolayı yıpranan ve canlılığını kaybeden saçları hiç kimse istemez değil mi ? Güneşten ve yaz aylarından etkilenebilecek saçlar için kesinlikle utraviyole korumalı saç yağları kullanmalısınız. Bunun nedeni ise saçları güneşin ve denizin olumsuz etkilerinden korumaktır. Daha yararlı olması için size tavsiyemiz özel olarak yazları tercih edilen bakım serilerini birlikte kullanmanız. 

Kuaförde geçen uzun saatler, açıcılar ve kimyasallardan sonra yıpranan sarı saçlar, yazın daha çok zarar görmeye meyilli olduğunu bilmelisiniz. Yeşil, bakır ya da mat renkler, sertleşen ve bakımsız görünen saçlar istemiyorsanız bakım yapmayı asla ihmal etmeyin.

Saçlarınızın renklerini korumak için koruyucu özelliği bulunan şampuanlar kullanmaya özen gösterin. Bu sayede saçlarınızın rengi uzun süre bozulmayacaktır. Saç bakım kremlerini saçınızı her yıkadığınızda şampuanlamanın ardından mutlaka kullanmayı alışkanlık haline getirin. 

En son olarakta saçlarınızı yıkarken sıcak su yerine ılık su kullanmaya özen göstermelisiniz. Düzenli olarak saç kesimi de saçlarınızı güçlendirecektir. 

Unutmayın ki bakımlı olan her şey güzeldir, daha da güzelleşir

Renginize karar veremediyseniz sayfamızı inceleyebilirsiniz 🙂

Bir cevap yazın