SaçSağlık

Saçlarınızı Yaz’a Hazırlayın!

Tatil planları yapıldı elbette peki ya saçlarınız tatile hazır mı? Tatil öncesinde sağlıklı ve canlı saçlara sahip olmak aslında çok kolay! Sizlere birkaç adımda saçlarınızı yaz’a hazırlamanın püf noktalarını vereceğiz.

Öncelikle hacimli, canlı, parlak ve güzel saçlar için düzenli olarak bakım yapmanız şart! Yaz aylarından önce saçlarınızı güçlendirmeniz gerekmektedir.  Bunun için saçınıza uygun olan bakım ürünlerini kullanılmalı, stresten uzak durulmalı, uyku ve beslenme düzeninize dikkat etmelisiniz. Saçınızı bir şapka yardımıyla da koruyabilirsiniz ancak bu yeterli olmayacaktır.

Tatil dönemlerinde güneş ışınlarının yanı sıra, tuzlu deniz suyu ve klorlu havuz suyu da saçları yıpratma konusunda oldukça etkilidir. Bu durum, özellikle boyalı saçlarda aşırı yıpranma ve renk kaybına neden olabilir. Bu yüzden de, saçları daha kış aylarından yaz güneşinin sıcaklığına hazırlamak gerekir.

Şimdi de dikkat etmeniz gereken birkaç noktaya değinelim;

Saç Renginizi Koruyun

Yaz aylarında havuza ve denize girmek kaçınılmaz bir gerçektir. Saçın kimyasının bozulması, renginin açılması gibi sorunlar ile oldukça sık karşılaşılmaktadır. Bunun için saçlarınızı koruyucu ürünler tercih etmelisiniz.

Saçlarınıza Yaz Boyunca Bakım Yapın

Yıpranmış, kırık ve mat saçların önüne geçebilmek için yaz boyunca haftalık saç bakımınızı ihmal etmeyin. Size ve saçınıza iyi gelecek ürünleri tercih etmenizde yarar var :))

The Most Argan Oil With Keratin’i Yanınızdan Ayırmayın

Tamamen organik bileşenlerden oluşan, The Most Serum’u yanınızdan asla ayırmamanızı tavsiye ediyoruz. Bir damlasıyla bile saçlarınızda mucizeler yaratmakla kalmayıp kırıklarınız yok ederek saçlarınızdaki elektriklenmeyi almaktadır. Saçlarınızı besleyen ve canlılık katan bu yağ her yerde kolaylıkla kullanabileceğin, çantana atıp çıkacağın kurtarıcın diyebiliriz.

İçerdiği Argan Yağı ve Keratin özleri sayesinde saçı besleyerek, saçtaki kırılmaları önler ve saçın pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Kimyasal işlem görmüş ya da sürekli şekillendirilen saçlardaki yıpranmaları onarır, sağladığı doğal parlaklık sayesinde saçların daha canlı görünmesini sağlar.

Saç sağlığı için oldukça faydalı olan E Vitamini ile saçı yoğun bir şekilde nemlendirir. Antioksidan özelliği sayesinde saçtaki elektriklenmeyi yok eder. Saçtaki yıpranmaları ve kırıkları onararak daha dirençli ve güçlü saçlara sahip olmanıza yardımcı olur. Ürünü incelemek için buraya tıklayabilirsin.

Beslenmenizi Asla İhmal Etmeyin

Sağlıklı saçlar için sadece bakım ve dışarıdan alınan ürünlerin kullanımı yeterli değildir. Canlı, parlak ve gür saçlar için düzenli ve sağlıklı beslenme oldukça önemli bir detaydır. Saçın ihtiyacı olan vitamin, aminoasit, mineral, protein ve yağları içeren besinler tüketilmelidir.

Fön Uygulamasını Azaltın

Yaz mevsiminin gelmesi saçlarınızı her zamankinden daha hızlı kurumasına, bakımsız ve mat bir görünüme sahip olmasına neden olabilir.  Havadaki nem oranının artmaya başladığı yaz aylarının öncesinde kurutma makinelerinden mümkün olduğu kadar uzak durmanızda fayda var.

Saçlarınızı Güneşe Çıkmadan Önce Nemlendirmelisiniz

Saçlarınız güneşe maruz kalacak, deniz ya da havuz suyuna temas edecek, saçlarınızı mutlaka önceden nemlendirmelisiniz. Kuru saç, maruz kaldığı dış etkenler sayesinde var olan nemini de kaybedebilir. Nemini kaybeden saç, kuruyup kopmalara sebep olur bunu unutmamalısınız.

Düzenli Uyku

Uyku, vücudunuzun kendini dinlendirmesi ve kaybettiği enerjiyi geri kazanabilmesi için en önemli kaynaktır. Düzenli uyku uyumak saçlarınız için çok önemlidir. Uykunun da bir besin olduğu unutulmamalıdır.

Stres Yapmayın

Stres, günümüzde gerek kadınların gerekse erkeklerin en önemli sorunlarından biri haline gelmiştir. Saç dökülmesinin nedenlerinden en önemlisi stres yapmaktır. Mevsim geçişlerinde elbette saç dökülmeleri olmaktadır. Bunu bir de stres ile birleştirdiğinizde saç dökülmeniz artacaktır. Bunu istemezsiniz değil mi?

Saç Şekillendirmeye Ara Vermelisiniz

Özellikle yaz ayları boyunca güneşten yeterince zarar gören saçlarınıza saç şekillendirici, fön ya da saç kurutma makinası gibi ürünler uygulamayın. Saçınıza 2 kat zarar verebilirsiniz.

Şampuan Seçiminize Dikkat Edin 

Yaz ayları süresince kullandığınız şampuanı seçerken oldukça dikkatli davranmalısınız. Şampuan seçiminde saçınızın rengine, yapısına dikkat etmenizde yarar var. Saçlarınızı dış etkenlere karşı koruyucu ürünler tercih etmelisiniz. Koruyucu ürünler, bakım kremleri, saç maskeleri, hatta evde yapabileceğiniz karışımlarla dahi saçlarınızı sağlıklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.  Size uygun ürün için The Most Shop sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Saçlarınızı Akşam Yıkayabilirsiniz

Kullandığınız şampuan ve bakım ürünlerinden fayda sağlayabilmek için saçlarınızı akşamları yıkamalısınız. Saçınızı güneş ışığı, toz, sıcak hava gibi dış etkilerden koruyarak elektriklenmesini minimuma indirebilirsiniz.

Düzenli Saç Kesimi

Saçlarınız uzadıkça kırılma, yıpranma ve matlaşma oranınız giderek artacaktır. Bunun önüne geçebilmek için saç kırıklarınızı düzenli olarak aldırmalı ve saçlarınızı kestirmelisiniz.

Unutmayın  saç bakımında en önemli unsur düzenli uygulamaktır.

Bir cevap yazın