Saç

Saçlarınızı Güneşten Korumanın Yolları Nelerdir?

Tatil sezonu açıldı! Yakın zamanda tatile gidecek olanlar ya da  güneşli yaz günlerini sık sık dışarıda geçirmek durumunda kalanlar saçlarınızı koruma altına almak için yazımızı mutlaka sonuna kadar okuyun!

Cildinizi ve gözlerinizi güneşten korumaya özen gösterirken saçlarınızı da güneşin zararlı ışınlarından korumanız gerek. Güneşin zararlı UV ışınları saçı yıpratıp kırıkların artmasına neden olduğu gibi, saçların kuruyup solgun görünmesine de yol açar.

Güneş ışınları saç yapısında renk ve parlaklık kaybına neden olur.  Saçlarda renk solması, renk açılması gibi renk kayıpları ve matlık olur. Saçların esnekliği ve nem oranı azalır ve saçlarda kurumaya, kırılmaya neden olur.

Şampuan Seçimi 

Öncelikle saç tipinize uygun ve nemlendirici özelliği olan bir şampuan edinmelisiniz. Saçınız deniz ve güneşten kuruyacağı için nemlendirilmeye ihtiyaç duyacaktır.  Bu durumda saç derinizi ve saçınızı kurutacak bir şampuan seçmemeye özen gösterin. Güneş sonrası koruma şampuanı olarak  Kerastase Soleil Sun Exposed Hair Bain Güneş Sonrası Onarıcı Saç Banyosu‘nu deneyebilirsiniz. UV ışınları, tuzlu su ve klorlu suyun saçı kurutmasını önler. Saçı nemlendirir, yumuşaklık ve parlaklık kazandırır.

Ürünü buradan inceleyebilirsiniz. 

Bakım Kremi

Bakım kremi seçiminde eğer boyalı saça sahipseniz, renk koruyucu özelliği olanları tercih edebilirsiniz. Güneşin etkisiyle saçınız birkaç ton açılabileceği için bu tip kremler saçınızın rengini koruyacaktır. Saç tellerine tutunarak güneş ışınlarına karşı bir kalkan işlevi gören koruyucu bakım kremleri, saçın rengi dışında yumuşaklığına da etki eder. Çok yönlü etkisi olan, saça koruma, onarma, parlaklık veren Kerastase Soleil Sun Exposed Hair Creme Düzeltici Bakım Kremi ideal bir seçim olacaktır. Normal ve boyalı saçları korur, onarır ve saça parlaklık kazandırır.

Ürünü buradan inceleyebilirsiniz.

Yapılandırıcı Maske

Yapılandırıcı maske UV ışınlarının saçta sebep olduğu zararlara karşı koruma sağlar. Saçı bütünüyle düşünmeli  saç telinin suya karşı dayanıklılığını da arttırmaya özen göstermelisiniz. Saç telleri güçlendiren, röfleleri belirginleştiren ve boyalı saçları bütünüyle koruyan Kerastase Soleil Sun Exposed Hair Mosque tercih edilebilir.

Ürünü buradan inceleyebilirsiniz.

 

Koyucu Bakım

Kerastase Soleil Sun Exposed Hair Microvoile’yi yumuşak, pürüzsüz ve ipeksi saçlar, doğal parlaklık elde etmek isteyenler, güneş öncesi veya sonrası, saça eşit miktarda sıkarak uygulayabilirsiniz.

Ürünü buradan inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın