Saç

Saçlarımı Daha Hızlı Nasıl Uzatırım?

Saçlarınız ısı, kimyasal ürünler ve dış etkenler nedeniyle yıpranır, bununla birlikte uzama süreci yavaşlar veya saçınız hiç uzamaz! Saç uzaması bazen yavaş uzayan bir saç yapısına sahip olmanızdan da kaynaklanabilir. Uzun saçlara sahip olmanız için yapılması ve yapılmaması gerekenleri sizin için listeledik.

  1. Sıkı atkuyrukları saç köklerine büyük oranda zarar verir. Saç tokaları da saçınızı kırar ve yapısına zarar verir. Bunların sonucunda saçınızın uzaması yavaşlar.
  2. Saçınıza sürekli uyguladığınız ısı uygulamaları saçınızı kırar ve saç yapınıza, köklerine zarar verir. Saç şekillendirme aletlerinden bir türlü vazgeçemiyorsanız ısıya karşı koruyucu spreyler size biraz da olsa yardımcı olacaktır.
  3. Islak saçınıza duştan çıkar çıkmaz tarak uygulamasından vazgeçmelisiniz. Saç yapınıza göre kullanmak zorundayım diyorsanız da saça zararı en az veren kalın dişli tarakları tercih etmelisiniz. 
  4. Saç bakımı kadar önemli olan ve saçla doğrudan ilgili beslenmenize de dikkat etmelisiniz. Saç köklerinizi besleyen ve saçları güçlendiren besinlere ağırlık verilmelidir.
  5. Saç diplerinize bakım ve masaj yapmayı ihmal etmeyin. Bu işlem aynı zamanda saç köklerinizdeki kan akışını da hızlandıracaktır.
  6. Saçlarınızın daha sağlıklı olması için saç kesiminizi düzenli hale getirin. Sağlıklı saç her zaman daha hızlı uzar.
  7. Saçlarınıza düzenli olarak besleyici özellikteki saç bakım kremlerini uygulamayı ihmal etmeyin.
  8. Saçınıza hiçbir zaman çok sıcak su kullanmayın, sıcak su saç yıpranma oranını arttırır. Son durulamayı soğuk suyla yapın ki hem saç deriniz rahatlasın hem de saçınız daha güçlü olsun.

Bir cevap yazın