GüzellikSaç

Saç Rengimi Nasıl Seçmeliyim?

Saç rengi seçiminizin sonucu sizi bir anda muhteşem bir kadın yaparken bir anda kötü bir görünüme de sürükleyebilir. Bu yazımızda sizler için doğru saç renginizi bulmanıza yardım edecek birkaç tüyo hazırladık…

Bizim size ilk önerimiz, trend oldu diye bir saç modelini denemekten vazgeçmeniz olacak. Kendinize hangi saç renginin yakışıp yakışmadığını bilmeniz ve gerekirse bu işin uzmanına danışmalısınız.

Doğru saç rengi sizi olduğunuzdan daha genç veya daha da büyük bir yaşta gösterebilir bunu unutmayın.

Şimdi gelelim sizi doğru yönlendirebilmek için önerilerimize;

Gözlerinizin rengi kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir konudur, ten rengi kadar göz renginiz de bu konuda ki en büyük detaydır. Küçük bir öneri verecek olursak eğer, saç diplerinizde açık tonlar yerine koyu tonlar tercih etmelisiniz. Çünkü koyu renkler cildinizin daha genç ve canlı görünmesini sağlar.

Doğduğumuz zaman ten ve kaş renginiz birbirlerini eşsiz bir şekilde tamamlar. Mümkün olduğunca da doğal kaş renginizden uzaklaşmamakta yarar var. Saç ve kaş rengine değinecek olursak saç renginiz her zaman için kaş tonunuzdan bir iki ton kadar açık veya koyu olmalıdır.

Saç renginiz de tercih edeceğiniz tonlar aynı zamanda ten renginizi de etkileyeceğinden seçim yaparken dikkat etmelisiniz. Ten renginiz ve saçınızda tercih edeceğiniz tonlar mutlaka birbirini tamamlamalıdır.

Mükemmel bir görünüme sahip olmak için saç renginiz ve kesiminizin uyumlu olmasına da dikkat etmelisiniz.

Yüz çevrenizde kullanacağınız katlı kesimler ve röfleler yanaklarınızın daha dar görünmesini sağlayacaktır.

Asimetrik kesilen saçlarda da köşeli çene kemiğine sahip olanlar için en iyi tercihler arasında olacaktır.

 

Bir cevap yazın