SaçSağlık

Neden Sülfatsız Şampuan Kullanmalıyım?

Sülfat maddesinin saça zarar verdiğini duymayan kalmamıştır. Peki bu sülfat nedir? Neden sülfatsız şampuan kullanmalıyım?  Merak ettiklerinizi yazımızda cevapladık.

Sülfat nedir?

Sülfat şampuanlarda da bulunan temizleyici görevinde olan maddenin içerisinde bulunur. Şampuanı saçlarımıza uyguladığınızda köpürmesinin nedeni içerisinde sülfat maddesinin olmasıdır. Temizlik için kullandığınız birçok üründe de mevcut. Saçınıza uyguladığınız ürünler cildinize uyguladığınız ürünler kadar önemlidir. Saçınız da vücudunuzun bir parçası ve ona iyi bakmalısınız.

Son zamanlarda kullanılan ürünlerin neler içerdiği hatta neyi ne kadar içerdiği çok önemli bir hal almaya başladı. Özellikle de boyalı saçların dikkat etmesi gereken bu konu oldukça hassas. Şampuanların sülfat içermesi boyalı saçların daha kolay rengini kaybetmesine ve daha kolay yıpranmasına neden olmaktadır.

Saç köpürmesi temizliğin göstergesi olarak bilinmektedir ancak bu oldukça yanlış bir bilgidir.  Sülfatsız şampuanların en büyük özelliği köpürmemesi evet! Köpürmemesi temizlenmediği anlamına gelmemektedir, elbette temizleniyor saçlarınız yağından arınıyor, temizleniyor sadece saçınızın doğal yapısını korumuş oluyorsunuz.

Bunu hangi kadın istemez ki ? Sülfatsız şampuanlar diğer şampuanlara oranla daha yumuşak bir yapıya sahiptirler ve saç tellerinize nazikçe bakım yaparak, saçlarınızı kırılma ve kurumaya karşı koruyor.

Sülfatsız şampuan kullanmalı mıyım?

Saçlarınız boyalı, yıpranmış veya kuru ise kesinlikle kullanmalısınız. Sülfatsız şampuanların saçlarınıza bakım yaptığı unutulmamalıdır. Boyalı saçlarınızın rengini korur, kuru ve yıpranmış saçlarınızı nazikçe onarır. Saçlarını nazikçe korurken kafan da rahat olsun.

Bebek şampuanlarının neden hiç köpürmediğini biliyor muydunuz? Bebeklerin daha da nazik bir bakıma ihtiyacı olduğunu düşünürsek oldukça normal bir durum. Özellikle marketten alınan “boyalı saçlara özel” şampuanların içerisinde yüksek oranda SLS bulunmaktadır. SLS oldukça ucuz ve temizleme gücü oldukça yüksek bir maddedir. Sülfat ürün etiketlerinde “SLS” olarak geçmektedir ve oldukça dikkat etmelisiniz.

The Most Shop‘a size uygun ürünler için göz atabilirsiniz. Kadınlar gününe özel indirimi de unutmayın!

Bir cevap yazın