Güzellik

Microblading Nedir? Nasıl Yapılır?

Kalın, belirgin ve doğal görünümlü kaşların hiçbir zaman modasının geçmeyeceği bir gerçektir.

Kaş şekli bir kadının saçı kadar önemli bir konudur. Kaş şekliniz yüz ifadenizi büyük ölçüde etkilemektedir. Son yılların trendi kalın, belirgin, doğal görünümlü kaşlar.

Doğuştan kalın kaşlara sahipseniz çok şanslısınız demektir. Eğer değilseniz pratik yollarla istediğiniz kaş modeline sahip olabilirsiniz.

Öncelikle yüz şeklinize uygun kaş modeli tercih edilmelidir. Kalın kaşlara sahip olmak istiyorsanız yüz hatlarınıza ve kaş yapınıza dikkat etmelisiniz. Fazla inceltilen kaşlar hem doğal olmayan bir görüntü yaratır hem de yüzünüze farklı bir ifade katabilir.

Şimdi de sizlere son zamanların en çok tercih edilen yöntemi microblading işleminden bahsedeceğiz;

Peki bu microblading işlemi nedir ve nasıl yapılır?

The Most Microblading İşlemi Öncesi – Sonrası

Microblading uygulamasında ortaya çıkan sonuç ile gerçek kaşınızla ayırt edilemez bir uygulamadır. Uygulanan bu teknik ile doğal kıl görüntüsü verilir.

Halk arasında kıl tekniği adıyla da anılan microblading, cildin en üst tabakası olan epidermise atılan mikro kesilere bitkisel pigmentasyon uygulanarak yapılan bir işlemdir.

Tasarlanan kaş şekline ve kaştaki kılların doğal akış yönüne göre yapılan uygulama sonucunda, işlem uygulanan bölgede 3 boyutlu kıl görüntüsü yakalanır.

İşlem uygulanmadan önce ilgili bölgeye anestezik kremler uygulanır ve cilt iyice uyuşana kadar beklenir. Hatta ağrı eşiği yüksek kişiler, işlemi anestezik krem sürmeden de yaptırabilirler.

İşlemi takip eden ilk 5 – 7 günün sonunda naturel bir renk alan microblading, cildinizin yapısına ve maruz kaldığı dış etkenlere göre cildinizde 2 yıla kadar kalabilen yarı kalıcı bir işlemdir.

Bir cevap yazın