SaçSağlık

İnce Telli Saçlara Önerilerimiz

Kadınların en sevdiği ve çok uğraştığı konuların başında saçları gelir. İster kalın ve gür olsun ister ince telli, hepimiz saçımızın sağlıklı görünmesini isteriz. Ancak ince telli saçlara sahip olanların daha çok önemsediği konudur saç bakımı.  Biz de bu yazımızda sizler için ince telli saçlar için neler yapabileceğinizi anlattık.

İnce telli saçlara sahip olanlar için orta veya kısa saç modellerini önermekteyiz. Uzun saçlar daha ince ve bakımsız görünmenize neden olabilir.

Saçlarınıza fön işlemi uygularken dikkat etmek gerekir. Bu işlemi dikkatsiz uygulamak saçlarınızın doğal yapısının bozulmasına yol açacaktır.

Saçlarınızı çok sık yıkamamanızı öneririz. Çünkü saç derinizde bulunan koruyucu tabakanız daha hassas bir duruma gelir ve saçlarınız savunmasız hale gelir.

Saçlarınızı her gün yıkamış olsanız bile saçlarınızın ağırlaştığını hissedersiniz. Böyle durumlarda saçlarınızın yapısına uygun olarak şampuan ve saç bakım ürünleri kullanmanızı öneriyoruz.

İnce telli saçlara sahip olan kişilerin saç renklerini sürekli değiştirmemesini öneririz.

Sıcak su saçlarınızın yıpranıp çabuk kırılmasına yol açacaktır. Bu nedenle saçlarınızı yıkarken çok sıcak su kullanmaktan kaçınmalısınız.

Çam terebentini yağının saçların köklerini beslediği daha güçlü saçlara sahip olunmasında büyük etkisi olduğu bilinmektedir. Şampuanınızın içine 2 kapak kadar çam terebentin yağı koyduğunuzda bu karışımı her banyonuzda rahatlıkla kullanabileceksiniz.

Bir cevap yazın