Makyaj

Gelin Makyajında Püf Noktalar

Her detayı üzerinde günlerce hatta aylarca özenilen o en özel günün  ufak dokunuşlarla daha güzel bir hale dönüşmesi için küçük ayrıntılar bu yazımızda sizlerle.. Hayatınızın en güzel gününde o anın her detayını, anılarınızı ölümsüzleştirecek fotoğraflarda mükemmel görünmelisiniz.

Öncelikle kendinizi profesyonel ellere teslim etmelisiniz, hatta düğün öncesi deneme makyajı yaptırmakta yarar var. En dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de kullandığınız ürünlerin hepsinin kaliteli ve profesyonel ürünler olmasıdır.

Dikkat edilecek en önemli konulardan biri de farklı makyaj stilleri deneme işini asla o güne bırakmayın.

Makyajınızda pastel tonlar tercih etmelisiniz. Pudra ürünler yerine krem form da ürünler kullanılması daha uzun süre kusursuz görünüm elde etmenize yardımcı olur.

Makyajınızı naturelleştirmek için makyaj bazının düzgün yapılması ve makyajınızın sabitlenmesi çok önemli bir detaydır. Şeftali yada hafif pembe tonlardaki allıklarla elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Sürülen fondötenin tabaka halinde kalmamasına dikkat edilmelidir.

Buğulu bir göz makyajı yapıp ya da şeftali tonunda ışıltı veren bir allık kullanabilir aynı zamanda kaşlarınızı doğal görünümlü olacak şekilde şekillendirmeniz doğru olacaktır.

Maskara kullanımında da kirpiklerinizi bir kirpik kıvırıcı aparat ile kıvırdığınızda daha sonra uygulayacağınız işlem daha göz alıcı olacaktır. Suya dayanıklı bir ürün tercih etmenizde yarar var.

Göz makyajı bir gelin için kusursuz ve göz alıcı görünmesinde ayrı bir öneme sahiptir. Koyu renk far kullanımı artık çok eskilerde kaldı diyebiliriz. Soft bir görünüm için toprak tonlar far seçimin de uygun olacaktır.

En son olarak gelin makyajında eyeliner’ın vazgeçilmeyen noktalardan olduğu unutulmamalıdır.

İnce çekilen eyeliner , hafif sürülmüş maskara, soft tonlardaki allık seçimi ve nude tonlarda seçilecek ruj işte sonuç harika..

Doğallık ve sadelik son yılların en büyük trendi bu iki kelime ile birleşen dokunuşlar.

Makyajınızı yaparken zamanı kontrol etmeyi unutmayın. Mutlaka son rötuşlar için kendinize zaman ayırın.

Bir cevap yazın