GüzellikMakyaj

Fresh Makyaj Önerileri

Yokmuş gibi görünen makyaj trendi son yıllarda en çok tercih edilen makyaj türlerinden olmuştur biliyorsunuz ki! Her kadının istediği doğal görünüme kavuşması artık mümkün.

Makyaj olsun olmasın aynaya bakıldığında istenilen sonuç belli, canlı ve genç görünen bakımlı bir cilt. Sadece birkaç küçük malzemeyle, abartılı gözükmeden, doğal bir görünüme ulaşmanız mümkün. 

Aşağıda  size uygun önerilerle Doğal Görünümlü Makyaj inceliklerini ele aldık;

Cildinizin Temiz Olması Çok Olmalı

Cildinizi makyaja hazırlarken ilk adım temiz bir cilt ile başlamanız. Makyajınızın derinliklerine inmeden önce, taze ve temiz tabanla başlamanız çok önemlidir. Yokmuş gibi görünen bir ten makyajı için, cildinizin iyi bir şekilde nemlenmiş olması da önemli bir diğer konudur. Fondöten veya BB kreminizin cildinize daha iyi nüfuz etmesi kaçınılmaz olacaktır.

Makyaj Bazı Kullanımı

Cildinizi çok uzun süre nemlendiren makyaj bazı tercih etmenizi öneririz, jel yapıda ve cilt tarafından çok kolay emilmesi dikkat edilmesi gereken bir diğer konudur. Makyaj bazı olarakta kullanılabilen nemlendiriciler tercih edilebilir. 

Fondöten veya BB Krem Kullanımı

Doğru ürünleri, doğru yerlere bir profesyonel gibi uyguladıktan sonra bu iş son derece kolay olabiliyor. 

Uygulayacağınız fondötenin cildinize uyum sağlaması çok önemlidir. Doğal ten makyajı için mat bitişli fondötenler yerine ışıltılı fondötenler kullanmanızı öneriyoruz. 

BB krem tercih edenler içinse, BB krem kullandığınızda hem yüzünüze hafif bir görünüm sağlamış olursunuz hem de cildinizin kusurlarını kapatmış olursunuz. Cildiniz gün içinde yağlanan bir ciltse, BB kremin gün boyu yüzünüzde kalmasını sağlamak için hafif bir pudra uygulayabilirsiniz. Bu size daha doğal bir görünüm kazandıracaktır. Fondöteni veya BB kremi cildine ıslak makyaj süngeri ile tampon hareketlerle uygularsan hem daha doğal hem de daha kalıcı olacaktır. 

Göz Altı Morlukları

Göz altı kapatıcısını gözlerinin altına uygularken kapatıcıyı bolca sürmek yerine doğal bir görünüm için nokta nokta uygulamalısın. Böylece daha ince ve etkili bir sonuç alacağına eminiz. 

Göz Makyajı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Far Uygulaması

Toz farlar yerine likit veya kremsi yapıdaki ürünleri kullanmanızda yarar var. Hem daha kalıcı olabilecek hem de daha canlı gösterecek bu farlar gözlerinde ıslak bitişli bir görünüm sağlayacaktır. Makyajsız bir görünüm için gözünüzü gölgelendirecek bir renk seçerken, tercihinizi çıplak ve ince renklerden yana kullanın. Şampanya renkleri, ten renkleri ve bronz rengini uygulayabilirsiniz. Bu renkleri göz kapaklarınıza düzgün bir şekilde yayın.

Hacimli Görünen Dolgun Kirpikler

Uzun kirpikler, yüzünüzü hemen canlandıracak ve tüm dikkatleri gözlerinize çekmeyi başaracaktır. En sevdiğiniz rimelinizle birkaç kat geçebilirsiniz. Takma kirpik görünümündeki kirpikler istemiyorsanız, bu işlemlerde aşırıya kaçmamanızı öneririz. Göz kamaştırıcı doğallık her zaman ön planda olmalıdır. 

Kusursuz Kaşlar

Doğal görünümlü makyajın olmazsa olmazı dağınık kaşlar diyebiliriz. Bunun içinde en çok önereceğimiz yöntemse kaş fırçalı jeller olabilir. Sabitleyici özelliği bulunan ürünler tercih etmenizi öneririz. 

Doğal Görünümlü Allık Uygulaması

Doğal görünümlü makyajın olmazsa olmazı kendinden kızarmış gibi olan yanaklardır. Bunun için size belli başlı püf noktalar vereceğiz. Allığınızın rengi ne çok canlı ne de çok koyu olmalıdır. Allığınızı uygularken de yüzünüze çok fazla yaymadan önce fırçanızla ortaya dokundurup elinizle yaymanızı öneririz. Allığınızı uygularken eğer gülümserseniz daha doğal bir görünüm elde edersiniz.

Doğal Dudaklar

Doğal görünümlü makyaja elbette ki koyu renkli yada kendini çok belli eden bir ruj kullanmak düşünülemez. Eskiden en çok tercih edilen ıslak görünümlü dudaklar doğal makyajın olmazsa olmazı. Canlı ve doğal makyaj yaparken sen de bu trendden ilham alabilirsin.

Dudağının tonlarında bir parlatıcı yada dudağının renginde nude bir ton tercih edebilirsin.

Şimdi sıra sende, fresh ve doğal görünümlü makyajının tadını çıkartma zamanı! Denediğin makyajı bizimle paylaşman bizi çok mutlu eder 🙂

Bir cevap yazın