GüzellikSaçSağlık

Evdeyken Sizi İyi Hissettirecek Önerilerimiz

Evde olduğumuz bu günlerde hepimizin motivasyona ve kendimizi oyalarken bizi mutlu edecek bir takım önerilere ihtiyacı var. Bu yazımızda sizlere gün içerisinde yapabileceklerinizi, ufak bakım önerileri, saç bakımda olmazsa olmazlarınızı ele alacağız. 

Gününüzü Mutlaka Planlayın

Gününüzü planlamak hem yapabileceklerinizi gün içinde aksatmamanıza hem de düzenli devam eden rutinlerinizi gördükçe daha da mutlu olmanıza sebep olur. Zamandan tasarruf ederken kendinize ayıracağınız zamanı arttırmış olursunuz. Bu da bakım rutinlerinizi daha düzenli yapmanıza ve kendinize daha sağlıklı bakmanızı sağlar.

Uyku Saatinizi Düzene Sokun

Düzenli rutinlerinizin olmazsa olmazı düzenli uyku diyebiliriz. Uykusuz kalmanız kendinizi mutsuz ve depresif hissetmeniz gibi duygusal problemlere neden olmaktadır. Sağlıklı ve direçli olmanız gereken bu günlerde uykunuzun düzenli olması oldukça önemlidir. Bunlara ek olarak uyku saatlerinizi düzenlemeniz yeme içme, bakım ve spor gibi aktivitelerinizi de düzenli yapmanıza yardımcı olur.

Düzenli Beslenme 

Evdeyken daha az hareket ettiğiniz bu günlerde formunuzun bozulmasını istemezsiniz değil mi? Daha pratik ve az kalorili beslenmenizde fayda var. Dengeli ve düzenli beslenme sizi hastalıklara karşı korurken gün içinde yapacağınız işler için güç verir. Saç, cilt ve tırnak sağlığı için de ilk adım olarak dengeli ve düzenli bir beslenme şekli sürdürüyor olmalısınız. Hiçbir durumda fast food ve yağlı yiyecekler tüketmemelisiniz. 

Saç Bakımınıza Çok Dikkat Etmelisiniz

İlk olarak saç tipinizi tanımalı ve ihtiyacınıza uygun ürünler tercih etmelisiniz. Saç yapınıza uygun olmayan ürünler kullanmanın size hiçbir yararı olmayacaktır ve varolan saç sorununuzun daha da ilerlemesine sebep olabilir. Evde olduğunuz bu dönemde her saç yapısına ve sorunlarına uygun çözüm bulacağınız dünyaca ünlü markalara https://shop.themost.com.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz. Merak ettiğin saç bakım ürünlerini ve sana uygun bakım ürünlerini @shop.themost instagram hesabına sorabilirsin. Saç bakımını ihmal etmemelisin bununla birlikte haftalık maske rutinlerini uygulayıp. Saç bakım yağlarını da kullanmayı unutmamalısın. Tıpkı vücudumuz gibi saçlarınızın da takviye besinlere ihtiyacı var. En çok tercih edilen saç bakım yağımızı bilmeyen yoktur değil mi? Kokusu ve besleyici içeriğiyle yıllardır çok sevilen The Most Argan Oil With Keratin’ i hala denemediysen indirimdeyken acele et! Saç kremi kullanımı özellikle de boyalı saçların kesinlikle kullanması gereken saç bakım ürünüdür. Saçınızı beslerken kolay taranmasına ve saç renginizin kalıcılığını da arttıracaktır. Gün içerisinde saç sağlığı için bol su içmeye özen gösterin.

Cilt Bakımınız Olmazsa Olmaz

Cilt bakım rutininiz de olmazsa olmazınız gün içerisinde makyaj yapın veya yapmayın günün sonunda temizleme jeliyle cildinizi temizlemeniz. Bu bakımı rutin haline getirmeniz cilt sağlığı ve parlaklığı yönünden oldukça önemlidir. Bakımınızda cilt yapınıza uygun nemlendirici krem kullanmalısınız. Cildinizin nemsiz kalmamasına özen göstermelisiniz, nemsiz kalan cilt yapısı zamanla kuruyarak istemediğiniz görünümle sonuçlanabilir. Gün içerisinde bol bol su içmek cildiniz içinde oldukça önemlidir. 

Tırnak Bakımınızı İhmal Etmeyin

Hem kişisel hijyeniniz hem de gün içerisinde bir çok yere dokunduğunuzu düşündüğümüzde tırnak bakımı ve temizliğinin ne kadar da önemli olduğunu kabul etmelisiniz. Evde düzenli bakım uygulayarak tırnaklarınızın sağlıklı ve güçlü olmasını sağlayabilirsiniz. Gün içerisinde sık sık nemlendirmeyi de unutmayın.

Düzenli Hareket Edin

Herkesin isteği elbette sağlıklı görünen ve forma girmiş vücuttur öyle değil mi? Bunun için hareketlerinizin azaldığı evde olduğunuz şu zamanlarda kendine ve vücuduna düzenli vakit ayırmanın tam zamanı. Küçük ipuçları sayesinde bölgesel çalışabilir ve kolay egzersizlerle formunuzu koruyabilirsiniz.

Kitap Okuyun, Film İzleyin, Müzik Dinleyin
Günlük hayatta rutin koşuşturmalarınızın arasında okumak istediğiniz, arkadaşlarınızın önerdiği kitapları bir türlü okumaya fırsatınız olmadı mı? Şimdi her şeye zaman ayırabilir ve belki de kitaplığınızdaki kitapları bitirebilirsiniz. Film izlemek ailenizle de yapacağınız çok güzel bir paylaşım diyebiliriz. Ya da uzun zamandır beklediğiniz dizinizin yeni bölümlerini yüz maskeni yaptıktan sonra izlemek süper fikir. Müzik ruhun gıdasıdır dedikleri kadar var. Motivasyon ve moralimizi yüksek tutmamız gereken bu günlerde sevdiğiniz türden müzikleri dinlemeye gün içinde zaman ayırabilirsin.

Bitki Çayları Tüketin

Bağışıklığınızı güçlendirmek için birebir bitki çayları.. Antioksidan içeren bitki çaylarını tercih edebilirsiniz. Çayınızı güzelce demleyip sunumunuzu  sosyal medya hesabınızda arkadaşlarınızla paylaşmak kulağa oldukça hoş geliyor değil mi 🙂

Kişisel Alanlarınızı Düzenleyin

Kişisel alanlarınızı düzene sokmak ve kategorilere ayırmak size hem terapi gibi gelecek hem de sizi mutlu edecektir. Gardrobunuzu renklerine göre ayırmak güzel bir fikir olabilir.

Bu günleri birlikte ve motivasyonumuzu hep en yüksekte tutarak geçireceğimizi unutmayalım.

Sizleri Özledik…

Bir cevap yazın