GüzellikSaç

Evde Saç Bakım Rutinin Nasıl Olmalı?

Umuyoruz ki saç bakımını ihmal etmiyorsundur. Evde kaldığımız bu günler saç bakımını özenle yapmak için harika değil mi? Saçlarının ihtiyacı olan tüm bakımı uyguladığında muhteşem hissedebilirsin..

Evde saç bakımıyla harika hissetmeye hazırım diyorsan yazımızı sonuna kadar okumalısın. Öncelikle saç yıkama ve saç bakım uygulamaları oldukça önemlidir. Saçınızı yıkadığınız suyun ısı derecesi önemli bir ayrıntıdır. Aşırı sıcak su, hem saç telleri hem de saç derisi üzerinde olumsuz bir etki yaratır ve saçları kurutur. Çok soğuk su kullanımı da sinüzit gibi rahatsızlıklara yol açar. Ilık suyla ve saç tipinize uygun bir şampuanla yıkadığınızda saçların çok daha sağlıklı ve canlı olmasına yardımcı olursunuz.

Yıkama işlemi sırasında saça uygun olan şampuan ve uygun seviyedeki su sıcaklığı saça daha etkin nüfuz eder. Duş sonrası yine geniş tarakla saçları uçtan açarak diplere doğru ilerlemek de önemlidir. Bu gibi küçük ve yeni alışkanlıklar saçlarınızı uzun vadede korur.

Özellikle de bu dönemde saçlarınızı yıkarken sadece temizlendi nasıl olsa diye geçiştirmemeli hatta her zamankinden daha çok kullandığınız ürünlere dikkat etmelisiniz. Saç yapınıza, boyalı olup olmamasına, saç problemlerinizin neler olduğu gibi etkenler ürün seçiminizde oldukça etkilidir, dolayısıyla da saç bakımınızda. 

shop.themost.com.tr’de saç bakımın için gereken tüm ürünler seni bekliyor. 

Her insan farklı olduğu gibi her saç tipi de kendi içinde farklı dinamiklere sahiptir. Saçın şekline, özelliklerine ve nem dengesine özel bir şampuan kullanmak gerekir. Kişisel özelliklere uygun bir şampuan belirlemek saçın ömrünü uzatır. Dairesel hareketlerle uygulanan şampuan, saç köklerini besler ve temizleyerek hava almasını kolaylaştırır.

Saç kremi diplere değil sadece saç uçlarına uygulanmalıdır. Bu sayede saç telleri ihtiyaç duyduğu nem dengesine kavuşur. Saç diplerine sürülen krem ise saç dökülmesine neden olabilir. Şampuanınıza uygun bir saç kremini doğru şekilde kullanarak saçların yıkamadan sonra nemini kaybetmesini engelleyebilir ve parlak saçlara kavuşabilirsiniz.

Kuru ve yıpranmış saçlar için saç kreminin yanında mutlaka haftada en az bir defa saç maskesi de kullanmak gerekir. Özellikle kuru saçlara sahip kişilerin besleyici yağlar içeren saç maskesi kullanmaya özen göstermelidir. 

Duş almak çoğu zaman acele yapılan bir eylemdir. Oysa ki duşta kaybedilmiş olarak görünen zaman, uzun vadede saçları geri kazanmanın anahtarını taşır. Çünkü iyi durulanmayan saç köklerinde tıkanmalar oluşur. Bu tıkanmalar saç tellerinin yeterince beslenememesine yol açar. Etkili bir durulama işlemi ise saça parlaklık ve canlılık kazandırır. Saçların uzunluğuna bağlı olarak durulama süresi kısalabilir ya da uzayabilir.

Saç yıkama konusunda son ve önemli aşamalarından biri de havlu ile kurulama yöntemi. Bunun için yumuşak, suyu iyice emen ve fazla ağır olmayan bir havlu seçmek gerekir. Başı öne eğdikten sonra havluyla nazikçe sarmak ve suyu emmesi için biraz beklemek saçların düzgün şekil alması için oldukça önem taşır.

Havluyu hareket ettirerek kurutma çabası ise saçın hızlıca kırılmasına ya da uçların çatallanmasına yol açar. Saç bakım yağlarının mucizevi etkisini ruhunda hissetmek saç bakımını çok keyifli hale getireceğine eminiz. The Most Argan Oil With Keratin saç bakım yağı güzelliğinizi önemsiyor! Hemen keşfetmeye ne dersin? Saçınızı doğal ahengi içinde kurumaya bırakmak, nem kazanmasını da sağlayacağı için çok daha etkili olacaktır. 

Bir cevap yazın