GüzellikModaSaç

Emrah Demirci’den Yılbaşı Gecesi İçin Saç Modeli Önerileri

Her kadın saçı, makyajı ve giydikleriyle dikkat çekmek ister. Ancak yılbaşının yaklaştığı bu günlerde kadınları bir telaş sarıyor. Bir ortamda kadınları birbirinden ayıran en önemli aksesuarı elbette ki saçlarıdır. Yılbaşı gecesini dışarıda geçirecek olanlar gittikleri mekanın ambiyansına ya da katıldıkları partinin konseptine göre saç modelini belirleyebilirler. Eğlence sırasında sizi rahatsız etmeyecek saç modellerini tercih etmeniz faydalı olacaktır. Sürekli saçlarınızı toplamayı ya da saçlarınız ile uğraşmayı istemezsiniz.

Hem şık hem de sizin rahat hareket etmenizi sağlayacak örgülü veya düz saç modelleri arasında tercihte bulunabilirsiniz.

Dalgalı saç modelleri her kıyafetin tamamlayıcısı olabilir. Sade, zarif bir kıyafet seçiminde dalgalı saç modelleri tercihiniz çok doğru olacaktır. Benim önerim iri dalgalar tercih etmeniz. Soft bir makyaj tercih ettiğinizde göz alıcı olmanız kaçınılmaz.

Saçlarınızı sürekli düzeltmek istemiyorsanız orta boyda kesilmiş ve dağınık kat verilmiş Fresh Cut bir model tercihiniz olabilir.Fresh kesimlerin bir başka güzelliği de her durumda kolayca şekil verilebiliyor olması. Yılbaşı, akşam yemeği gibi özel günlerde bir fön makinesi bir saç fırçası ile 10 dakikada kuaförden çıkmış gibi görünebilirsiniz. Kesim zaten havalı, az eforla saçlarınızın güzel görünmesi kaçınılmaz.

/Users/erdemkarabay/Downloads/photo5852933564587421560.jpg

Tek yöne ayırdığınız saç modeli sizi hem feminen hem de cool bir görünüme kavuşturacaktır. Bu saç modelini kıvırcık ya da düz, isterseniz de kısa ya da uzun saçlar için vazgeçilmez kurtarıcı olacaktır.

/Users/erdemkarabay/Downloads/photo5852933564587421551-1.jpg

Düz bakımlı saçlar, ıslak tarandığında veya kulak arkasında kullanıldığında doğru bir kıyafet tercihiyle sizi mükemmel şıklığa taşıyabilir.

Örgü modelini hem romantik hem de zarif görünüme kavuşturmak sizin seçiminize bağlı! Dikkat çekici bir kıyafet ve ufak dokunuşlar yapılmış makyajınızla sonuç harika olacaktır.

/Users/erdemkarabay/Downloads/IMG-9231.jpg

At kuyruğundan bahsetmemek olmaz. Önde bir iki tel bırakılmış at kuyruğu modeli sade güzelliğinizi açığa çıkarmak için güzel bir seçim olabilir.

Tabiki bu saydığım tüm modellerin göz alıcı olması için bakımlı saçlar olmazsa olmaz.

Saçlarınızın renklerini korumak için koruyucu özelliği bulunan şampuanlar kullanmaya özen gösterin. Bu sayede saçlarınızın rengi uzun süre bozulmayacaktır. Saç bakım kremlerini saçınızı her yıkadığınızda şampuanlamanın ardından mutlaka kullanmayı alışkanlık haline getirin. 

En son olarak da saçlarınızı yıkarken sıcak su yerine ılık su kullanmaya özen göstermelisiniz. Düzenli olarak saç kesimi de saçlarınızı güçlendirecektir.

Emrah Demirci
Hair Instructor | The Most Hair Design Studio

https://emrahdemirci.com.tr/

Bir cevap yazın