ModaSaç

2018 Yaz Trendi Bandanalar İçin 6 Farklı Bağlama Tekniği

Bu yaz sezonunun en gözde trendi olan bandanalar, günlük tarzınıza şık bir hava katarken aynı zamanda kötü saç gününün kurtarıcısı da olabiliyor. Bir düğümle bile saçlarınızda harikalar yaratabileceğiniz 6 bandana bağlama modelini sizler için hazırladık.  Saçlarınızı şımartmanın en pratik yolu…

1. At Kuyruğu Modeli

Saçlarınızı bandana ile bağlayarak atkuyruğu yapabilirsiniz.

Dilerseniz saçlarınızı lastik tokayla topladıktan sonra da bandananızı bağlayabilirsiniz. Ancak saçlarınız bandana ile toplanınca daha dökümlü durabilir ve kıyafetinize de romantik bir hava katabilir.

 

2. Fiyonk Modeli

2018 moda trendlerinin olmazsa olmazlarından fiyonk modelini günlük hayatta da rahatça kullanabilirsiniz.

Topuz yaptığınız saçlarınızın altından geçirdiğiniz bandanaya kulak hizanızdan itibaren saçınızın üstünde çapraz bir düğüm atın. Daha sonra kurdele yapın.  Artık iltifatlara hazırsınız 🙂

 

3. Şapka Modeli

Günlük hayatta ve plajda kullanabileceğiniz çarpıcı bir model olmasının yanı sıra başınızı da güneşten koruyacaktır.

Öncelikle kare şeklindeki bandananızın iki köşesini birleştirip bir üçgen elde edin. Sonra saçınızın üzerine atıp sağ ve soldaki iki kulağı arkadan bağlayın.

 

4. Afrika Modeli

Upuzun bir bandanayı toplu saçınızın arkasından başınızın üstüne doğru getirip önde birbirine dolayarak burgu yapın. Sonra burguyu sarın ve stilinizi gün yüzüne çıkarın.

 

5. Önde Düğüm Modeli

Uzun bir fuları başınızın arkasından geçirin. Sonra saçınızın üstünden bir defa çevirin. Daha sonra başınızın arkasına getirip düğümünüzü atın.

 

6. Retro Model

 

Kare bandananızın iki köşesini birleştirin ve bir üçgen elde edin. Bu sefer üçgenin taban kısmı başınızın arkasında uç kısmı ise başınızın üstünde olacak. Başınızın üstündeki üçgenin uç kısmını sıkıştıracak şekilde iki kulakçığı birbirine bağlayın.

Üçgenin ucunu biraz öne çekebilirsiniz. Başınızın üstünde iki kulakçık belirdi ise içeriye toplayın. Başınızın üstünde kalan üçgeni düğümün üstünden sıkıştırın. Yanında kalan kulakçıkları düğümün üstüne tekrar düğüm atın.

İsterseniz saçınızı önden çıkartabilir ya da saklayabilirsiniz. Saç detayı daha az olduğu için büyük,gösterişli küpeler bu modele çok yakışır.

Bir cevap yazın